Civatalı Çelik Yangın Merdiven

Civatalı Çelik Yangın Merdiven

Civatalı Çelik Yangın Merdiven Nedir?
Merdiven farklı yükseklikteki iki nokta arasında bağlantı kurmaya yarayan, düzenli mesafelerle kademelendirmesi yapılan mimari yapılara denilmektedir. Bir yerden inmek ve çıkmak için kullanılan bu basamak serisi, düz ve dönerli olarak iki ana sınıfa ayrılmaktadır. Düz merdivenlerde rıht (iki basamağı birbirine bağlayan dik kısım) birbirlerine paralel ve her bir basamaktaki genişlik ölçüsü eşittir. Dönerli merdivenlerde ise bu durum daha farklıdır. Basamak genişliği (merdivenlerde ayakların bastığı düz yer) dikdörtgen şeklini korumaz, rıhtların paralelliği de kaybolmaktadır.

Yapıldıkları materyallere göre ise merdivenler; taş merdiven, beton merdiven, betonarme merdiven, tuğla merdiven, ahşap merdiven ve çelik merdiven olarak sınıflandırılmaktadır. Çelik konstrüksiyon merdiven, oldukça sağlam ve uzun ömürlü merdiven sistemleridir. Yapının dekoruna uygun özellikte merdivenler tasarlanabilmektedir. Aynı zamanda merdivenler iki duvar arasında sınırlı, tamamıyla bağımsız veya bir kenarından duvarla sınırlı olarak konumlandırılabilmektedirler.

Çelik Merdiven Kullanım Alanları

Çelik merdiven kullanım alanları çok çeşitlidir. Sağladığı avantajlar neticesinde de birçok yapının tamamlayıcı unsuru olarak çelik yapı merdiven tercih edilmektedir. Çelik merdivenlerin kullanıldığı yerleri sıralayacak olursak çelik merdivenler;

Fabrikalarda,
Okullarda,
Konutlarda,
Hastanelerde,
Şantiyelerde,
İş yerlerinde,

Endüstriyel tesislerde kullanılmaktadır.,
Ayrıca çelik merdivenler, beton malzemeyle üretilmiş merdivenlerin kullanımının uygun olmadığı ara kat veya asma katlarda da tercih edilmektedir.  
Çelik Merdiven Yapımı
Çelik merdiven yapımı için öncelikle projenin yapılacağı yerde keşif gerçekleştirilmektedir. Daha sonra müşterilerin isteği, ihtiyacı ve uygulama alanı doğrultusunda mimarlar tarafından projeye özel çelik merdiven çizimi yapılmaktadır. Çelik merdiven kesiti çizimi ve müşteriye sunulan çelik merdiven detayı ardından eğer müşteriler tarafından çizim onaylanırsa çelik konstrüksiyon merdivenin üretim aşamasına geçilmektedir. Bu metal merdivenlerin yapımında çelik ve alaşım malzemeleri kullanılmaktadır. Bunun nedeni metal merdivenlerin yüksek basınca dayanıklı ve çekme gücüne sahip olmasını sağlamasıdır.

İmalat aşamasında çelik merdiven sistemleri, kurulumu ve yapımı kolay, güvenli ve ekonomik olacak şekilde tasarlanmaktadır. Ayrıca çelik merdiven imalatı gerçekleştirildikten sonra üretilen merdiven modelleri talep edilen renklere de boyanabilmektedir. Ve son olarak da tüm aşamaları tamamlanan bu metal merdivenler nakliye edilmek üzere yola çıkmakta ve montajı gerçekleştirilmektedir.

karaboğa Metal Tasarımı Çelik Merdiven Hizmetleri
karaboğa Metal, şantiyelerinize, iş yerlerinize ve tesislerinize özel metal veya çelik merdiven tasarımları sunmaktadır. İnsan hayatını başta tutan ve bu amaç ilkesi ışığında iş güvenliğine uygun üretime önem veren firmamız her türlü alana göre çelik konstrüksiyon merdiven tasarlayabilmektedir.  Ayrıca alanında uzman ve sertifikalı personelimiz, çelik merdiven sistemleri konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek donanım ve tecrübeye de sahip bulunmaktadır.

Firmamızın sunduğu çelik merdivenlerle ilgili uygulamalarımız şunlardır;

Çelik merdivenler genellikle tesislerimizde tek parça olarak üretilmektedir.

Talebinize göre tesis veya iş yerinizde cıvatalı bağlantı sistemi ile çelik konstrüksiyon merdiven kurulmaktadır.
Uzman ekibimizle kusursuz tasarım ve hızlı montaj hizmeti sunulmaktadır.

Taleplerinize göre her türlü çelik merdiven tasarımı ve imalatı yapılmaktadır.
Metal konstrüksiyon merdiven sistemlerimiz uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
Düz, döner, L ve U şeklinde merdiven tasarımları yapılmaktadır.
Tesisinizin durumuna göre çelik konstrüksiyon merdiven sistemleri, standartlara ve şartnamelere göre projelendirilmektedir.
Merdivenlerin basamak yükseklikleri açık veya kapalı rıht olarak tasarlanabilmektedir.
Ücretsiz yerinde keşif ve çizim hizmeti verilmektedir.
Merdivenlerde kaplama olarak çelik döşeme alternatifleri bulunmaktadır.
Talebe göre kaydırmaz bantlı düz çelik levhalar da kullanılabilmektedir.
Merdiven imalatında alanında uzman ve sertifikalı kaynakçılarımız görev almaktadır.
Merdivenlerin dışında profilden merdiven korkulukları ve sahanlık korkulukları da tasarlanmaktadır. Bu şekilde güvenli bir merdiven sistemi kurulmaktadır.
Omurgalı merdiven taleplerini de karşılanmaktadır.
İlgili mevzuat ve yönetmeliklere göre merdiven tasarımı ve montajı yapılmaktadır.
Hizmetlerimiz “anahtar teslim” prensibi ile sunulmaktadır.
Çelik Merdiven Şekilleri
Düz Merdiven,
Dönüşlü Merdiven,
Döner Merdivendir.
Çelik Merdiven Modelleri
 Birbirinden değişik çelik konstrüksiyon merdiven modelleri bulunmaktadır. Bunlar hem dekorasyon ve kullanım hem de yapım ve malzeme açısından farklılık göstermektedir. Bu alanda sıralanabilecek çelik merdiven modelleri şunlardır:

Omurgalı Modüler Merdiven (Çelik Yandan omurgalı-Ortadan omurgalı-Alttan omurgalı),
Döner Omurgalı Modüler Merdiven,
Çelik Döner Merdiven,
Kavisli Merdiven,
Ortadan Kirişli Merdiven,
Limon Kiriş Sistemli Merdiven,
Konsol Tipi Limon Kiriş Sistemli Merdiven,
Çelik Yanaklı Merdiven,
Duvardan Konsollu Merdiven,
Sac Yanaklı Merdiven,
Çatı-Dar Alan Merdiveni,
Çelik Sac Merdiven,
Sahanlıklı Merdiven,
Tasarım Merdiven,
Çelik Dubleks Merdiven,
Hayalet Merdiven,
Fabrika Merdiven,
Çelik Yangın Merdiveni'dir.
Neden Çelik Merdiven? Çelik Merdiven Avantajları
Metal merdiven her çeşit projeye uygulanabilir olmasından dolayı oldukça avantajlıdır. Metal merdiven imalatında en sık kullanılan madde ise çeliktir. Çelik merdiven cam, granit, ahşap, mermer gibi diğer gereçlerle kombinasyon yapma olanağı da sunmaktadır. Özellikle bu materyalleri destekleme amacıyla kullanılan omurgaların çelikten yapılması en güvenilir ve en sağlam merdivenin elde edilmesini sağlamaktadır. Bunların haricinde çelik merdivenin faydaları şunlardır:

Ekonomiktir.
Sağlam ve güvenlidir.
Montajı ve demontajı kolaydır.
Hafiftir.
Uzun ömürlüdür.
Çelik Merdiven Fiyatları
Çelik konstrüksiyon merdivenler her türlü alana ve ihtiyaca uygun modelde tasarlanabilmektedir. Çelik merdiven fiyatları hesaplanırken pek çok unsur göz önüne alınmaktadır. Bunlar; uygulanacak yer, kullanılacak merdiven modeli, müşteriye özel tasarım ve malzeme gibi öğelerdir. Bu nedenle standart bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır.

karaboğa Metal tarafından çelik merdiven projeleri için yerinde keşif ve çizim hizmetleri ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. ISO kalite standartları çerçevesinde metal konstrüksiyon merdiven çözümleri sunan firmamız, herhangi bir proje için çelik merdiven taleplerinizi kısa sürede tasarlayarak uygulamaktadır. Uluslararası standartlara uygun çelik merdivenler ve donanımları için hizmet veren karaboğa Metal, şantiyeler başta olmak üzere, inşaat alanları, atölyeler, çeşitli endüstri tesisleri ve sanayi kuruluşları gibi çok sayıda alanda çelik merdiven hizmeti sunmaktadır.

Sizin için de çelik merdiven projelerini yerinde keşifle tasarlayarak projeye özel çelik merdiven uygulamasına birlikte karar verebilir, isterseniz size özel olarak hazırladığımız projelerimizle omurgalı merdiven hizmeti de sağlayabiliriz. Çelik merdiven uygulamalarını bütçenize uygun seçeneklerle size sunmamız için bize uğrayın, ihtiyaçlarınızı anlatın, çelik merdiven çeşitlerini inceleyin, karar verin! Özel tasarım talepleri, istediğiniz özelliklerde çelik merdiven işlemleri için  adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.  Ayrıca “İletişim” bölümündeki formu doldurarak veya telefonlarımız vasıtası ile de bizimle irtibata geçebilirsiniz. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her tarafına hizmet vermekteyiz.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.yangın merdiveniyangın merdiveniyangın merdiveniyangın kapısı - yangın kapısı  yangın danışmanlık - yangın danışmanlık

Civatalı Çelik Yangın Merdiveni portatif yangın merdiveni makaralı yangın merdiveni döner yangın merdiveni olarak gruplara ayrılır.