Yangın Merdivenleri

‘’Yangın merdiveni’ günümüzde acil çıkış konusunda oldukça önemlidir. Aynı zamanda hızlı bir kaçış imkânı da sunan bu yangın merdivenleri günümüzde z tipi yani çift kollu yangın merdivenleri ve dairesel merdivenler olmaktadır. Yangın gibi her türlü afette bu merdivenler oldukça faydalıdır. Bu yangın merdivenleri insanların sağlığı açısından oldukça önemli olmaktadır.  Firmamız tarafından üretilmekte olan kaliteli yangın merdivenleri yangına müdahale konusunda oldukça önemlidir.

Yangın Merdivenleri Hangi Yerlerde Zorunludur?

Günümüzde hazırlanmış olan yangın yönetmenliğine göre toplum yani insan topluluğunun bulunduğu her yerde kullanılması zorunludur. En az 10 kata sahip olan tüm binalarda kullanılmak zorundadır. Kısacası hastanelerde, evlerde, okullarda yani tüm topluluk alanlarında bulunmak zorundadır. Bundan dolayı bizde müşterilerimizin sağlığını önemseyerek o kapsamda yangın merdiveni imalatı yapmaktayız.

Firmamızda yangın standartlarına göre bina ile yangın merdiveni arasında en fazla 12 metre falan mesafe bulunması gereklidir.  Bunlar en iyi örnek:

Spor salonları, sinema, okullar, hastaneler ve petrol depoları gibi hemen hemen her yerde olması gereken yerler arasındadır.

Açık Yangın Merdiveni

Yüksek yapılarda tercih edilmekte olan yangın merdivenleri mutlaka bina içinde olmalıdır. Hemen hemen en az 6 ya da 7 kata sahip olan yerlerde dışa yapılma olanağı çok fazla bulunmamaktadır. Dış taraflara yapılmakta olan yangın merdivenlerinde birtakım kurallar bulunmaktadır. Eğer ‘’dönel yangın merdiveni ‘’yapılacaksa mutlaka kapılarda sahan adı verilen konular bulunmalıdır.  Tarafımızdan özel olarak hazırlanmakta olan yangın merdivenlerinde havalandırma bacasına kadar her türlü özelliğe itina ile dikkat edilmektedir. Yaptığımız dayanıklı yangın merdivenlerinde asla yanıcı madde kullanılmamakta olup yangın merdivenlerinde sağlam bir şekilde korkuluklar üretilmektedir.

Firmamızda özel olarak size sunduğumuz yangın merdivenleri müşterimize özel ‘’ucuz yangın merdiveni’ satın alma imkânı sunulmaktadır.

KARABOĞALAR MÜHENDİSLİK

Gsm         0532 711 74 23

Gsm         0532 703 75 09

TLF           0216 642 68 31

TLF           0216 641 50 84

FAX          0216 642 68 31

FAX          0216 641 50 84

E-mail      info@karabogalar.com

E-mail      info@karabogamuhendislik.com

Merkez     Hamidiye Mah. Güler Sok. No: 7. 4/B Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.