Yangın Merdiveni İle Binalar Güvenli

Yangın Merdiveni İle Binalar Güvenli

Yangın Merdiveni İle Binalar Güvenli

Yaşam alanlarındaki güveni ile anlamında önemli bir işlevi yerine getiren yangın merdivenleri, tercih sebebi oluyor.

Yangın merdivenleri, can güvenliği açısından çok önemli bir rol oynamaktadır. Bundan ötürü, günümüzde yangın merdivenleri müşteriler açısından binayı cazip hale getiren etkenlerden olmaktadır.

Yangın Merdiveni Ne İşe Yarar?

Herhangi bir yangın sırasında çelik yapı yöntemiyle yapılmış ve tahliye amacına yönelik merdivene, yangın merdiveni denir. Yangın merdivenleri, binanın hızla tahliye edilmesini sağlaması bakımından oldukça önemlidir.

Yangın Merdivenleri Hangi Mekanlarda Kullanılır?

Özellikle insanların yoğun olduğu mekanlarda tahliye daha fazla, önem kazanmaktadır. Zira bir yangın esnasında izdiham yaşanabilir. İnsanların hem dumandan etkilenmemesi hem de izdiham yaşamaması için kalabalık ortamlarda yağın merdivenleri olmalı ve en az iki çıkışı bulunmalıdır. Hastane, okul, vb. kamu binalarında ve A.V.M, gibi çok katlı binalarda yangın merdiveni hayat kurtaran bir öneme sahiptir. Ayrıca binalarda 4 kattan sonra zorunludur.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Ortalama olarak metrekaresi 100 TL olan yangın merdiveni fiyatları, çeşitli faktörlere göre değişir. Kat maliyeti de 2500- 3500 TL civarındadır.