Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın merdivenleri adından da anlaşılacağı üzere olası bir yangın anında kaçışı sağlayan ve hayat kurtaran merdivenlerdir. Yangın merdivenlerinin sadece yangında kullanılabileceğini düşünüyorsanız hata edersiniz. Her ne kadar yangın için tasarlanmış olsa da sel, deprem gibi afetlerde de büyük bir kurtarıcı rolündedir. Yangını yapay bir afet olarak sınıflandırırsak, yangın merdivenleri bu afetin vereceği zararda hasar görmeyecek ve bu duruma dayanacak şekilde inşa edilmiş yapılardır. Bu sebeple her türlü tahliye gerektiren durumda kullanılabilir. Tahliye durumunun yanı sıra, içerideki duruma müdahale edecek ya da kurtarma faaliyeti yürütecek ekipler için büyük zaman kazandıran ve onların kazandığı zamanla doğru orantılı biçimde insanların hayatını tutunma olasılığı arttıran yapılardır.

Yangın merdivenleri, inşa edildiği afetin özelliğinden dolayı ısıya dayanıklı materyaller kullanılarak üretilir. Üretim aşamasının her safhasında mükemmel bir sistem anlayışı olması gereklidir.

Karaboğa Mühendislik olarak firmamızın ürettiği ve satışını yaptığı yangın merdivenlerinin, resmi garanti hususlarının yanında en büyük garantisi yılların getirdiği tecrübemizdir. Sizde hayata tutunmak istiyorsanız bizi arayın.