Yangın Merdiveni Modelleri

Yangın Merdiveni Modelleri

Ülkemizde bulunan binaların neredeyse yarısına yakını 30 yaş ve üstü binalar oldukları için yangın merdiveni imalatı farklı modellerde yapılmaktadır. Genelde uygulanan ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ olarak dönel tip yangın merdiveni ve düz Z tip yangın merdiveni tercih edilmektedir. Bu modeller arka cephesinde yangın merdiveni için ideal işgal edilebilir alanı olan binalarda kolaylıkla uygulanabilirken  Ahşap yapılı veya tarihi binalarda farklı ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ uygulanmak zorunda kalınmıştır. Önemli olan insan sağlığının korunması olduğu için  uygulanacak ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ farklı  farklı olması önemsiz hale gelmiştir.  Bu durum 2002 yılında çıkarılan yönetmelikte yer almış ve  sadece binalarda yangın merdiveni bulunması şart koşulmuştur.

Yangın merdiveni imalatçı firmaları; kendileri için en ideal olan ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ yerine bina keşfi yaparak binaya en uygun ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ tip ve Kova tip olarak tabir edilen dönel merdivenler ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ olarak bilinse de bu modellerin dışında makaralı yangın merdiveni, raylı yangın merdiveni gibi farklı ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ de bulunmaktadır. Bu modeller arasında binanızın yüksekliği, bina dış yapınız gibi etenlere bağlı olarak en uygun modelin belirlenmesi aşamasından sonra projelendirme, imalat ve montaj aşaması gelir. Günümüzde en uygun ve en sağlıklı ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ Z tipi düz yangın merdiveni olarak tercih ediliyor . İnsanların etkilenmeden aşağı inebildikleri, sahanlıkları ile insanların binalardan kolaylıkla merdivene dahil olabildikleri,  normal bir merdiven indikleri için sorunsuz bir şekilde binadan ve yangın alanından uzaklaştıkları için tercih edilen ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ içindedir. Diğer yangın merdiveni türleri binaların dış cephelerinde uygun alanların yer almamasından dolayı zaruri durumlarda uygulanan modellerdir. Dönel ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’ bina dış cephesinin estetik olmasını sağlamak ve şık bir tasarım ile binaya estetik bir görünüm kazandırmak amacı ile tercih edilebilir.  Sonuç olarak ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’  insanların yangın alanından uzaklaşmasını sağlayan görevlerini yerine getiren modeller oldukları için  her binada bulunması zorunlu ‘’ yangın merdiveni modelleri ‘’  arasında yer alır.

 

Bulunduğunuz İl İlçe Hiç Fark Etmez… Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin İletişim Kanallarımızı Kulanıp Yangın Kapısı, Yangın Kapısı Fiyatları, Yangın Kapısı İmalatı, Panik Barlı Yangın Kapısı, Camlı Yangın Kapısı, Ahşap Yangın Kapısı, Paslanmaz Yangın Kapısı, Serifikalı Yangın Kapısı ve Daha Birçok Konuda Merak Etiğiniz Herşeyi Güler Yüzlü Satış Personellerimizden Sorabilirsiniz.

Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapisiimalati.com   http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapilari.net   http://www.yanginkapisi.net  http://www.yanginkapilari.org http://www.istanbulsackapikasasi.com