Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

Günümüzde inşaat sektörü oldukça önemli gelişmeler göstermiş durumdadır. Artık binaların dış görünüşleri ve estetikleri de önemli görülmektedir. Bu nedenle ortaya pek çok farklı tarzda bina çıkmaktadır. Bu binalarında tabi ki yangın, su baskını, deprem gibi afetlere karşı önlemler alması gerekmektedir. Bina tarzlarındaki değişiklikler ve ihtiyaçlar bu önlemlere de yansımıştır.

‘’Yangın merdivenleri’’ de bu önlemler arasındadır. Günümüzde pek çok farklı modelde ‘’ yangın merdiveni’’ imal edilmektedir. ‘’Yangın merdiveni firmaları’’ değişen ihtiyaçlara cevap veren modeller ortaya koymak için büyük bir çaba göstermektedir. ‘’Yangın merdiveni modelleri’’ arasında dikkat çeken bir model de ‘’makaralı yangın merdiveni’’ modelidir. ‘’Yangın merdiveni imalatı’’ yapan firmalar en çok bu modelin siparişini almaktadırlar.

Makaralı Yangın Merdiveni

Yangın merdivenleri binanın dış tarafına ya da binadan ayrı olarak binanın iç tarafına monte edilen acil çıkış yollarıdır. Günümüzde farklı modellerde yangın merdivenleri bulmak mümkündür. Bu modellerden birisi de açılır kapanı yangın merdiveni modelidir. Bunun yanı sıra dairesel ve z tipi yangın merdiveni modelleri de mevcuttur.

Açılır kapanır yangın merdivenleri şekil ve kullanım olarak diğer modellere göre daha farklıdır. Bu modelde yangın merdiveninin yalnızda üst kısmı binaya monte edilir. Geriye kalan alt kısım, binaya monte edilen üst kısmın içine geçer. Bu nedenle açılır kapanır yangın merdivenine alt kısımda giriş mümkün değildir. Herhangi bir tehlike anında üst taraftan paneller açılır ve insanların tahliyesi sağlanır.

Müteahhitler ve bina sahipleri, daha az yer kapladığı için açılır kapanır modelleri tercih etmektedir. Ayrıca ‘’ucuz yangın merdiveni’’ arayanlar için de oldukça cazip bir modeldir. ‘’Yangın merdiveni fiyatları’’ açısından diğer modellere göre en uygunu açılır kapanır tip yangın merdivenidir. Çünkü bu tip bir model bakım gerektirmemektedir. Deformasyona uğraması oldukça zordur. Merdivenlerde buzlanma ve karlanma da oluşmamaktadır. Açılır kapanır modeller galvaniz kullanılabilir. ‘’Galvanizli yangın merdiveni’’ hafif çelikten üretildiği için dayanıklılık konusunda da oldukça başarılıdır. Sağlam yapıları ve daha pek çok avantajlı yönleri ile en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Açılır kapanır yangın merdiveninin tek dezavantajlı yönü herhangi bir tehlike anında sedyeli insanların çıkartılmasının bu modelde oldukça zor olmasıdır.

 

Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapisiimalati.com   http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapilari.net   http://www.yanginkapisi.net  http://www.yanginkapilari.org http://www.istanbulsackapikasasi.com